Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
CETTRA, s. r. o. Menu

Radiostanice pro hasičské sbory

Radiostanice Motorola pro hasičské sbory

Radiostanice Motorola mají stabilní zastoupení ve vybavení hasičských sborů v České republice a to jak u profesionálních tak i u dobrovolných. Přenosné i mobilní vysílačky Motorola se dlouhodobě osvědčují díky své odolnosti a také servisní podpoře díky které svým uživatelům mohou zajišťovat spojení na zásazích a akcích i po více jak 20 letech provozu.


Aktuálně se vybavení pro hasičské účely řídí vyhláškou č. 69/2014 Sb. ze dne 2. 4. 2014 o technických podmínkách věcných prostředků požární ochrany.

Vyhláška č. 69/2014 Sb. o technických podmínkách věcných prostředků požární ochrany včetně přílohy č.1 (technické podmínky radiostanice) je ke stažení v PDF zde: vyhláška_č._69-2014_Sb_radiostanice_vysílačky_motorola_pro_hasiče.pdf


V návaznosti na tuto vyhlášku jsou pro účely použití u jednotkách požární ochrany dodávány následující profesionální radiostanice Motorola odpovídající §1 odst. 2, písm. a) vyhlášky 69/2014 sbírky:


Přenosné radiostanice pro mužstvo odpovídající odst. 2 přílohy č.1 k vyhlášce

Motorola MOTOTRBO™ DP1400 VHF analog
Nejednodušší a nejlevnější přenosná radiostanice které je pokračováním oblíbené řady radiostanic Motorola CP. Se staršími radiostanicemi Motorola CP040, CP140, CP340 atd. sdílí stejnou platformu a díky tomu používá stejné baterie, nabíječe, antény a externí audio příslušenství. Nabízí možnost nastavení až 16ti kanálů, použití hlasových popisů kanálových pozic a funkcí. Analogovou verzi DP1400 je možné dokoupením licence (softwarového klíče HKVN4204) upgradovat na digitální a využívat tak i výhody DMR provozu.

Motorola MOTOTRBO™ DP1400 VHF digital/analog je pak již provedení, které má digitální provoz (dle otevřeného standardu DMR) aktivní a dovoluje naprogramování digitálních kanálů.

Vysílačky Motorola DP1400 je možné dodat s různými bateriemi, které je možné dobíjet i ve vozidlech. Použití pak usnadňuje například připojení externího reproduktoru s mikrofonem.


Motorola MOTOTRBO™ DP2400e VHF
Jednodušší typ radiostanice ze střední řady přenosných profesionálních vysílaček DP2000, který se vyznačuje vysokou odolností danou krytím IP67 (vodotěsné do hloubky 1m po dobu 30min), podporou signalizace Select5 v analogovém režimu a vyšší citlivostí přijímače (inovované „e“ provedení, o 10% větší dosah). Radiostanice řady DP2000 již mají také aktivní digitální provoz a lze u nich také použít inteligentní IMPRES baterie.


Motorola MOTOTRBO™ DP4400e
Základní provedení radiostanice z nejvyšší řady profesionálních vysílaček DP4000 řady. Výhodou použití radiostanic DP4400e je např. velmi vysoká odolnost daná krytím IP68 (prachotěsná, vodotěsná až do hloubky 2 m po dobu 2 hodin), inovovaný přijímač s citlivostí zvyšující dosah až o 10%, nebo možnost využití signalizace Select5 používané u HZS pro kódy typických činností. Radiostanice Motorola DP4400 e také dovoluje rozdělení kanálů do dvou zón po 16ti kanálech, to znamená možnost nastavení až 32 kanálů. Mezi zónami se lze jednoduše přepínat. Samozřejmá je i možnost použití inteligentních baterií IMPRES.

Kromě toho je dostupné provedení s integrovaným GPS a WiFi modulem, Bluetooth rozhraním pro možnost připojení např. bezdrátového externího audio příslušenství. Tato radiostanice se dodává pod označením Motorola DP4401e

 


Přenosné radiostanice pro velitele odpovídající odst. 3 přílohy č.1 k vyhlášce

Velitelská radiostanice musí, kromě jiného umožnit uživatelsky zadat nejméně jednu sekvenci selektivní volby, volbu o nejvíce 9 znacích i přijmout a vyhodnotit. Klávesnice není nutně požadována.

Motorola MOTOTRBO™ DP2600e VHF
Nejlevnější řešením požadavky s určitými kompromisy a omezeními. Výhody uvedené už u typu DP2400e doplňuje ještě černobílým dvouřádkovým displejem, dalšími funkčnímu tlačítky a také tlačítky pro přístup do Menu. DP2600e umožňuje nastavení až 128 kanálů.


Motorola MOTOTRBO™ DP4800e
Plně vybavená velitelská radiostanice z nejvyšší řady DP4000e. Díky numerické klávesnici a velkému barevnému grafickému displeji umožňuje využít maximum funkcí spojených např. se selektivní volbou Select5 využívanou např. pro odesílání kódů typických činností u HZS krajů. Stejně tak umožní využít i maximum s funkcí, které nabízí digitální provoz v DMR standardu.
To vše s velmi vysokou odolností IP68 (prachotěsnost, vodotěsnost až do hloubky 2 m po dobu 2 hodin).


Motorola MOTOTRBO™ DP4600e
Jednodušší varianta velitelské radiostanice, která oproti předcházející DP4800e nenabízí plnou numerickou klávesnici ale přístup k funkcím s mírným omezením umožňuje přes Menu na velkém barevném grafickém displeji pomocí navigačních kláves.

 

Klíčová slova: hasič, IZS, HZS, SDH, JSDH, požární, JSDHO